Former Governors

Home » Governors » Former Governors

Former Governors

Name: Miss Judith Knight
Governor category: Staff (Elected)
Committee: Learning & Achievement
Term of office: 03/10/2018 – 02/10/2022

Name: Mr Martin Vowles
Governor category: Co-opted (Appointed by Board)
Responsibilities: Chair of Personnel & Wellbeing committee
Committee: Personnel & Wellbeing
Term of office: 16/01/2019 – 31/08/22

Name: Mr Mark Davey
Governor category: Parent (Elected Unopposed)
Committee: Chair of Finance & Asset Management committee
Term of office: 04/11/2020 – 16/06/2022

Name: Mr Richard Lane
Governor category: Co-opted (Appointed by Board)
Committee: Finance & Asset Management
Term of office: 23/06/2021 – 08/04/22

Copyright © 2022. Littlewood Campus. All Rights Reserved.
Website designed by Digital Storm